‫ MahdiMohseni بلاگ

 

برای دیدن تأثیر فناوری‌های برهم زننده مانند ابر، فرایندهای اتوماتیک ربات‌ها (RPA) ، تجزیه و تحلیل پیشرفته، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین و بلاک‌چین، لازم نیست خیلی دور بنگرید. در تجارت این ابزارهای دیجیتالی نحوه انجام کار را تغییر می دهند  و در کل آینده مالی را جور دیگری شکل می دهند.

سازمان‌های مالی با فناوری غریبه نیستند، اما این سطوح جدید دگرگونی دیجیتال می تواند یک فرصت بی‌سابقه را برای بهبود بنیادی عملیات دفتری ایجاد بکند. فناوری‌های دیجیتال به ما فرصت می‌دهد تا بتوانیم تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده را با سرعت بالا انجام دهیم و در سراسر سازمان یک دید مبتنی بر داده ایجاد کنیم. این همان کارایی و چابکی و تاثیری است که تا به حال آن را ندیده‌ایم و می تواند عملکردهای مالی را برای همیشه تغییر دهد.

Deloitte  پیش‌بینی می کند که تا سال 2025 نقش و ارزش سازمان‌های مالی بیشتر به سمت خودکارسازی و ساده‌سازی فرایندها خواهد بود تا مدیریت دستی معاملات. بیشتر به سمت ارائه بینش از طریق تجزیه و تحلیل  داده های آنی (real time)  خواهد بود تا انتشار گزارش‌های دوره‌ای. در کل سازمان‌های مالی تمرکزشان کمتر به سمت کارهای حسابداری و تراز کردن ورودی و خروجی و… خواهد بود و بیشتر به دنبال ارائه‌ی خدماتی هستند که تولید ارزش کند و باعث شود که کل سازمان در فعالیت‌هایش پیشرفت داشته باشد.

مدیران ارشد مالی که از ابزارهای دیجیتال بهره می‌برند می‌توانند تاثیر زیادی در کسب و کار خود بگذارند و تغییرات اساسی در آن بدهند. این ابزارها به مدیران ارشد مالی کمک می‌کند تا مسئولیت‌های سنتی مانند کنترل‌های داخلی، تطبیق با قوانین و بستن سال مالی را بسیار سریع‌تر و با دقت و بهره وری بالاتر انجام دهد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*** برای مشاهده متن کامل این مطلب به فایل پیوست مراجعه فرمایید ***

 

ترجمه مقاله Oracle Perspective: The digital age of finance

 

بایگانی